אוטותאליה

שדרות ההסתדרות 58 חיפה

5 טיפים לתחזוקת ריפוד התקרה ברכב

איך מתחזקים ריפוד תקרה ברכב

אם יש דבר אחד שהוא חשוב בכל רכב, זו הרגשת הנוחות והנעימות בהרכב שלנו, במיוחד כשהנושא נוגע לטיפול בריפוד שיכול להכיל אבק או ריחות לא נעימים, ובמיוחד בשביל זה ריכזנו עבורכם חמישה טיפים מנצחים לשמירה על תחזוקת ריפוד התקרה ברכב שלנו.

תחזוקת ריפוד תקרת הרכב היא חלק חיוני בשמירה על מראה הרכב ותחושה חדשה. ריפוד תקרת הרכב הוא הבד המכסה את הגג הפנימי של הרכב. לעתים קרובות מתעלמים ממנו במהלך ניקוי ותחזוקה רגילים (מה שבקלות רבה יכול ליצור ריחות לא נעימים), ולכן, אספנו עבורכם גם את המידע אודות ניקוי יעיל ונכון של החלק העליון ברכב.

ריפוד התקרה ברכב

תחזוקת ריפוד תקרה ברכב – איך עושים זאת?

כדי לשמור על ריפוד נקי ומנוע מלכלוך, כל שתצטרכו לעשות זה פשוט להקפיד לנקות את השטח בהתאם על פי ההמלצות הבאות:

  1. שאיבת אבק: השלב הראשון בשמירה על ריפוד תקרת הרכב, הוא לשאוב אותו באופן קבוע. השתמשו במברשת עם זיפים רכים כדי להסיר בעדינות אבק, לכלוך או פסולת שאולי הצטברו על הבד. היזהרו לא ללחוץ חזק מדי מכיוון שהדבר עלול לפגוע בבד.
  2. ניקוי נקודתי: אם הבחנתם בכתמים על ריפוד תקרת הרכב, חשוב לטפל בהם באופן מידי. השתמשו בחומר ניקוי עדין ובמטלית רכה כדי לנקות בעדינות את האזור הפגוע. הימנעו משימוש בכימיקלים קשים או חומרים שוחקים מכיוון שהם עלולים לפגוע בבד.
  3. הגנה: כדאי להגן על ריפוד תקרת הרכב מפני נזקים נוספים באמצעות מגן בד. ישנם מגיני בד רבים הזמינים בשוק שיכולים לסייע בדחיית נוזלים, למנוע כתמים ולהפחית דהייה.
  4. הימנעות מנזקי שמש: חשיפה לאור השמש עלולה לגרום לריפוד תקרת הרכב לדהות ולהיות שביר. כדי למנוע זאת, החנו את הרכב באזור מוצל או השתמשו בשמשיה כדי לחסום את השמש.
  5. ניקיון מקצועי: אם ריפודי תקרת הרכב שלכם מלוכלכים מאוד או מוכתמים, ייתכן שיהיה צורך לפנות לשירותי ניקיון מקצועיים. למנקים מקצועיים יש את הכלים והמומחיות לנקות ולשקם את הבד בצורה יעילה.

 

איך נכון לנקות את הריפוד של תקרת הרכב?

בכדי לנקות את הריפוד שממוקם בתקרת הרכב, מומלץ להשתמש במברשת זיפים רכים או במטלית מיקרופייבר כדי להסיר בעדינות כל לכלוך או אבק רופפים מריפודי התקרה. אם יש כתמים על ריפוד התקרה, השתמשו בחומר ניקוי ריפודים עדין ובטוח לסוג החומר המשמש בתקרת הרכב שלכם. נסו לבדוק את החומר על אזור קטן ולא בולט תחילה כדי לוודא שהוא לא גורם נזק או שינוי צבע.

לאחר מכן, מרחו את חומר הניקוי על האזור המוכתם ושפשפו אותו בעדינות בעזרת מברשת בעלת זיפים רכים או מטלית נקייה ולחה. השתמשו במטלית נקייה ולחה כדי לנגב את חומר הניקוי וכל לכלוך או כתמים שהוסרו. לבסוף, תנו לריפוד התקרה להתייבש לחלוטין. לפני השימוש ברכב שוב מומלץ להשאיר את הרכב עם חלונות פתוחים כדי לוודא שהרכב שלכם התייבש בוודאות.

על ידי ביצוע שלבים אלה, אתם תוכלו לשמור על מראה ריפוד התקרה נקי ומתוחזק.

ריפוד התקרה ברכב

אוטותליה – דואגים לרכב שלכם!

אנחנו בחברת אוטותליה מטפלים בתחום סאנרוף לרכב ומציעים שירותי תיקון סאנרוף לכלל סוגי הרכבים. זגגות רכב דורשות טיפולים תכופים וחוזרים, במיוחד אם לא מדובר ברכב חדש – וזאת בדיוק הסיבה שכדאי לכם לבצע את מערך הבדיקות עם אנשי המקצוע המובחרים, כדי שתדעו בוודאות כי העבודה נעשתה באופן איכותי ביותר.

למידע נוסף אודות תיקוני חלון בגג הרכב, השאירו לנו את הפרטים שלכם באתר ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.