אוטותאליה

שדרות ההסתדרות 58 חיפה

טיפים לתיקון חלונות חשמל לרכב בעצמכם

לא ניתן להתווכח עם העובדה כי חלונות החשמל ברכב הם אחד המרכיבים המשפיעים ביותר על הנוחות שלנו בזמן נסיעה. יחד עם זאת, לעיתים קרובות הם נתקעים או מפסיקים לפעול כראוי. במקום לגשת למוסך ולשלם סכומי כסף גבוהים על תיקון פשוט, אתם יכולים לבצע תיקונים פשוטים בכוחות עצמכם. במאמר זה נסקור כמה טיפים שימושיים לאיתור תקלות בחלון חשמל ותיקון שלהן בקלות ובעלות נמוכה. 

טיפים לתיקון חלונות חשמל לרכב בעצמכם

בדקו את נתיך החשמל

במקרים בהם חלונות החשמל מפסיקים לעבוד לפתע, אחת הסיבות הנפוצות ביותר לכך היא נתיך חשמלי שרוף. ראשית, יהיה עליכם לאתר את לוח הנתיכים ברכב ולזהות איזה נתיך מתאים למערכת חלונות החשמל. לאחר מכן הוציאו את הנתיך ובדקו אם אכן החלקים הפנימיים בתוכו נשרפו. אם כן, החליפו מיד את הנתיך השרוף בנתיך חדש ותקין שמתאים לרכב שלכם. זה אמור לפתור את הבעיה ולהחזיר מיד את אספקת החשמל לחלון.

נקו את מסילות החלונות

לאורך הזמן, לכלוך, אבק ושאריות קטנות נאספים על המסילות שבהן נעים החלונות החשמליים מעלה ומטה. חומרים אלה יכולים לגרום להאטה, עיכובים ואף תקיעות בתנועת החלונות. בשל כך, חשוב לנקות את המסילות באופן קבוע. השתמשו במטלית יבשה או מברשת ניקוי עדינה כדי להסיר לכלוך ולהבטיח שהמסילות נקיות מחסימות.

שמנו את המנגנון הפנימי

המנגנון הפנימי של חלון חשמל מורכב מחלקים נעים רבים כגון גלגלות, כבלים ומוטות. חשוב מאוד להקפיד על סיכוך של החלונות באופן קבוע כדי למנוע חיכוך יתר או קרעים. השתמשו בסיכת סיליקון המיועדת לחלונות חשמל כדי לשמן היטב את הגלגלות, נקודות החיבור וכל חלק נע אחר.

בדקו חיבורים רופפים

חיבור רופף בין מנוע החשמל לגלגלות ההנעה, או בין הכבל למנוע, יכול לגרום לתפקוד לא תקין של החלון. בדקו כי כל החיבורים מהודקים היטב, ללא מרווח או טלטול. במידת הצורך השתמשו במברג מתאים כדי להדק מחדש בורג או אום רופפים.

בדקו את מפסק הדלת

ברוב הרכבים כיום ניתן למצוא מפסק קטן בדלת נהג שתפקידו להפסיק את פעולת החלון כאשר לוחצים עליו. אם החלון לא עולה או יורד כלל, מומלץ לבדוק שהמפסק תקין ולא תקוע. לחצו על המפסק מספר פעמים ונקו על ידי שימוש במטלית יבשה, יכול להיות שזה יפתור את הבעיה. 

אתחלו מחדש את המערכת

אם אף אחת מהבדיקות הקודמות לא פתרה את הבעיה שלכם, אנו ממליצים לכם לנסות לאתחל מחדש את כל מערכת החשמל של הרכב. על מנת לעשות זאת, נתקו קודם כל את הכבל השלילי מהמצבר למשך כ-10 דקות. חברו שוב ונסו להפעיל את חלון החשמל – לעיתים זה עוזר לפתור תקלות חשמליות שונות.

אוטותאליה – תיקון חלונות חשמל לרכב

אנחנו בחברת אוטותאליה מבצעים תיקון חלונות חשמל לרכב באופן מקצועי ואיכותי כך שסאן רוף לרכב יעבוד אצלכם תמיד ובכל רגע נתון אתם תוכלו לפתוח את החלון שלכם ולהנות מהבריזה הנעימה שנכנסת לרכב.

למידע נוסף ולבירור פרטים, השאירו את הנייד שלכם באתר שלנו ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר.